Historie klubu

Sportovní klub stolního tenisu Frýdlant nad Ostravicí vznikl v roce 2005, oddělením od Ferrumu Frýdlant.

Pod vedením dlouhodobé reprezentantky Marie Hrachové  a Milana Hrachového se začal budovat nový tým s prioritou exraligového družstva žen, který od svého založení bojoval v nejvyšší národní soutěži o přední příčky.

Po dobu své  existence sbírá družstvo žen nejcennější kovy (mistr ligy, vicemistr, 3. místo, vítěz a finalista Českého poháru).

Po dobu 15 let patřil SK Frýdlant n.O. mezi nejlepší týmy extraligy i 1.ligy žen. V roce 2016 se tyto týmy přestěhovaly do Ostravy, kde nadále působí, ovšem nyní pod názvem MH  stolní tenis OSTRAVA,  stále se ve  Frýdlantě hraje OP muži a OS 2 muži.

Ve Frýdlantě se dále pořádají různé turnaje ať už jsou to turnaje pro nejmenší, tak turnaje mezinárodní. Mezi ně patří bezpochyby Memoriál Milana Hrachového, který se koná již tradičně v srpnu, datuje se od roku 2014.

Klub se samozřejmě zaměřuje na výchovu mladých nadějí. Rozšířil skupinu dětí na počet 45 o které se stará tým trenérů. Touto cestou se hodlá ubírat i v následujících letech.